Inkontinenční pásy

 

Inkontinenční pásy pro psy (ne fenky :-) )

05.04.2016 10:03

Vznik mých prvních inkontinenčních pásů se datuje k roku 2009, kdy mi ochrnul můj čerstvý kamarád z útulku Rafík. 

Inkontinenční pás pro mě byla nutnost, pracovní den byl dlouhý, a po příjezdu domů z práce mě čekal úděsný pohled na v moči se válejícího pejska, který s radosti, že mě vidí ještě pár deci přidal. 

 

Stud z toho, jak to tam vypadá, mě donutil jednat.

 

Tehdy to pro mě byla noční můra, nejen , že mi začala další šichta se savem, ale pocit nezvládnuté situace, stud z toho, jak to tam vypadá, a taky touha, dopřát Rafíkovi lepší podmínky pro dlouhé chvíle o samotě, vyústily v jednoduchou a spásnou věc - obdélník na suchý zip, který 95% nehod zachytil. 

Zbylých 5% představuje velká stolice, popř. pás, který se částečně sesunul. O "velké", ale až příště. 

 

Pásy, které jsem používala já, jsem ničím dalším nevycpávala. Ušila jsem si je podle svých, respektive Rafíkových potřeb.  

Potřeby každého pejska jsou jiné. Vzhledem k nedostatečné zpětné vazbě, kterou od našich zákazníků mám, je vyrábím, tak, jak si myslím, že jsou dostatečné. A dají se přizpůsobit oběma způsobům užívání. 

 

Když jsou trendy látkové pleny, proč ne látkové inkontinenční pásy?

 

První způsob je používání pásu společně s další vrstvou zadržování moči – nejčastěji jde o rozloženou a podélně vloženou jednorázovou dětskou plenu, ale podle velikosti plemene se nahrazuje jednorázovou dámskou hygienickou vložkou. Tento způsob lze posunout na vyšší ekologický level použitím látkových vložek, které se vyperou a znovu dají použít.

Druhý způsob je použití bez další vkládací vrstvy. Musí se , ale počítat s větším množstvým pásů, které se častěji střídají. Troufám si říct, že tento nás klasický inkontinenční pás, vydrží pokrýt vaši pracovní směnu a zajistit pejskovi i páničkovi příjemné setkání.

Vrstvení je věda

Spodní vrstva antibakteriálního bambusového úpletu, který se pyšní vysokou savostí a vrchní  vrstva s PUL zátěrem, který má vysokou prodyšnost, ale zároveň dokáže zadržet moč před prosáknutím. Díky zapínání na suchý zip a určité pružnosti se velikost pásu přizpůsobí přímo na tělo vašeho mazlíčka.

 

Pásy tvořím doma, v mém šicím koutku, někdy za asistence mých dvou dětí, někdy až když usnou. Beru každý kousek látky a vím na co bude použit. Vím, k čemu bude sloužit a dokážu si představit situace, v kterých bude pás pomáhat.

Balím je po dvou kusech, protože jeden je málo.

A když se vám osvědčí a obrátíte se na mě s novou objednávkou, tuším, že to dělám dobře.

Za podněty a návrhy jsem vždycky ráda. Kritiku rozdýchám a záhy ocením, proto se nebojte mi napsat.

 

Kristýna Dvořáková

 

Více o bambusovém úpletu

Bambusové froté jednobarevné, je vhodné na výrobu dětské konfekce, ale zejména je vyrobeno pro šití látkových plen. Froté má smyčky jen z lícní strany.

Bambusové froté je nesporně jedním z nejlepších materiálů pro výrobu dětských látkových plen. Na rozdíl od bavlněného froté, nemá tendenci hrubnout a je stále jemné a poddajné!

Bambusové vlákno vyniká svými antistatickými a antialergickými vlastnostmi a vy oceníte jeho výbornou savost.

Vlákna se vyrábějí z bambusové masy podobným způsobem jako se vyrábí viskóza. Vlákna pocházejí z divokého bambusu. Eko-tex certifikováno-vlákno.

S PES /POLYESTER/ NEBO BEZ PES?:

"Pes - polyester" nespornou výhodou je fakt, že díky této polyesterové mřížce nemá sklony ke srážení! Déle materiál vydrží a lépe schne. Polyester je schovaný pod smyčkami jako mřížka a tedy vůbec nepřichází do kontaktu s pokožkou vašeho pejska.

PÉČE:

Žehlení: ANO

Aviváž: ANO - ale může snižovat savost pleny

Sušička: ANO 

Bělení: NE

Praní: 60 °C - nevyvařujte!

Pozor, jelikož se jedná o přírodní materiál gramáž se může každou šarži lehce lišit!

 

Více o PUL na šití našich pásů

Jedná se certifikovaný PUL, který je ověřený a vhodný na svrchní látkové pleny. Materiál je prodyšný, ale velmi jemný.

Žehlení:NE
Aviváž:NE (nedoporučuje se)
Sušička:NE (nedoporučuje se)

Bělení: NE 
Ocet: NE (nedoporučuje se)
Praní: 60 st.

 

100 % PES - polyester + 100% polyuretan

Gramáž: 
liší se barva od barvy, průměrně 160g/m2

Certifikát do 3 let: 
ANO

Pruží: 
ANO

 

Aktuality

Napište nám!

Byli jste u nás spokojeni? Chcete se s námi podělit o své zkušenosti? Chcete získat více informací? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cennými podněty k neustálému zlepšování našich služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je nejlepší odměnou naší práce.
Celý článek

Vítejte na našem novém webu!

Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.
Celý článek