Firma Monty - invalidní vozíčky pro psy - založena v roce 2010.

 

            Nehoda není náhoda

Firma Monty byla založena v roce 2010. Impulsem byla nehoda, která se stala psíkovi jménem Rafík a ten následkem úrazu ochrnul na zadní končetiny. Ano Rafík patřil Kristýně Dvořákové.

  Majitelům takto postižených psů nemusíme vysvětlovat, jaké problémy v ten okamžik nastanou. Někteří se rozhodnou – podle nás chybně – psa utratit, jiní a těch je naštěstí většina se s osudem vyrovnají a snaží se nějakým způsobem psu pomoci. Druhou variantu si vybrala i Kristýna. Rozhodla se Rafíkovi pořídit invalidní vozík. 

Nejprve hledala na internetu, našla i v čr, ale vozík se jí ani nelíbil, a cena 15000 jí přišla příliš vysoká. Náklady na léčbu a celkovou péči o nemocného mazlíčka vyskočí s takovou nehodou do závratných výšin.

 

   Tak mě požádala , jestli bych jí nepomohl takový vozík vyrobit. Slovo dalo slovo a vozík byl na světě. Byl to ale vozík, jak se říká ušitý horkou jehlou a tak se brzo začal rozpadat a i esteticky nebyl příliš dokonalý a tak, než přestal býti zcela funkční, spatřil světlo světa vozík druhé generace, který měl již pevnou, lehkou a stabilní konstrukci a byl esteticky i cenově přijatelný.

Dobrým věcem je přáno

Cesta k vozíčům dnešní podoby však byla dlouhá, vlastně nekončící. Vyrábění vozíčků na zakázku nám oběma přineslo velmi mnoho a jsme vděčni, že nám tato příležitost byla dána. První inzerát a první zákazníci. Podpořeni úspěchem a radostí z toho, že můžeme pomoci i jiným pejskům jsme rozjeli reklamní kampaň na internetu a založili vlastní webovou stránku. Na vozík jsme si nechali vystavit užitný vzor a rozběhli výrobu naplno.

 

Zkrátka se snažíme vyvíjet a přizpůsobovat vozíček, aby co nejméně vadil :-).A nejen, že vznikl výrobek, který pomáhá a dává ještě větší význam slovům "pes nejlepší přítel člověka" , který ukazuje, že láska ke zvířeti nekončí s jeho užitkem ,ale vzniklo i krásné přátelství.

    Vzhledem k tomu, že se jedná o malý byznys, jsme oba zaměstnání a vozíčky vyrábíme dle objednávek po práci ve svém volném čase. Pro nás je to vlastně koníček s malým procentem zisku.

     V současné době již máme řadu zákazníku v Čechách, ale i v zahraničí – Slovensko, Řecko, Německo, Afrika.

     Plány do budoucna. Věnovat se výrobě a zdokonalování vozíků jak po konstrukční tak i estetické stránce (přídavné lyže, větší nabídka barevné škály aj.)

     Rozšířit sortiment nabízených pomůcek pro hendikepovaná zvířata, například  mnohonásobně použitelné pleny pro zadržení moči, zachytávač exkrementů, rehabilitační pomůcky,

jednoduchý a cenově dostupný trenažer nácviku chůze.

     Vizí naší firmy je rozšíření prodeje vozíčků do celé Evropy a vybudování malého rehabilitačního a poradenského centra pro hendikepovaná zvířata.  Vzhled k tomu, že ne existuje (nebo o ni nevíme) dotace na takový to projekt, je tento plán zatím jen v naších hlavách.

Děkujeme

 

 

 

 

 ........ a vozík byl na světě

 

 

 ...... vozík druhé generace