Firma Monty - invalidní vozíčky pro psy - založena v roce 2010.

 

            Nehoda není náhoda

Firma Monty byla založena v roce 2010. Impulsem byla nehoda, která se stala psíkovi jménem Rafík a ten následkem úrazu ochrnul na zadní končetiny. Ano Rafík patřil Kristýně Dvořákové.

  Majitelům takto postižených psů nemusíme vysvětlovat, jaké problémy v ten okamžik nastanou. Někteří se rozhodnou – podle nás chybně – psa utratit, jiní a těch je naštěstí většina se s osudem vyrovnají a snaží se nějakým způsobem psu pomoci. Druhou variantu si vybrala i Kristýna. Rozhodla se Rafíkovi pořídit invalidní vozík. 

Nejprve hledala na internetu, našla i v čr, ale vozík se jí ani nelíbil, a cena 15000 jí přišla příliš vysoká. Náklady na léčbu a celkovou péči o nemocného mazlíčka vyskočí s takovou nehodou do závratných výšin.

 

   Tak mě požádala , jestli bych jí nepomohl takový vozík vyrobit. Slovo dalo slovo a vozík byl na světě. Byl to ale vozík, jak se říká ušitý horkou jehlou a tak se brzo začal rozpadat a i esteticky nebyl příliš dokonalý a tak, než přestal býti zcela funkční, spatřil světlo světa vozík druhé generace, který měl již pevnou, lehkou a stabilní konstrukci a byl esteticky i cenově přijatelný.

Dobrým věcem je přáno

Cesta k vozíčům dnešní podoby však byla dlouhá, vlastně nekončící. Vyrábění vozíčků na zakázku nám oběma přineslo velmi mnoho a jsme vděčni, že nám tato příležitost byla dána. První inzerát a první zákazníci. Podpořeni úspěchem a radostí z toho, že můžeme pomoci i jiným pejskům jsme rozjeli reklamní kampaň na internetu a založili vlastní webovou stránku. Na vozík jsme si nechali vystavit užitný vzor a rozběhli výrobu naplno.

 

Zkrátka se snažíme vyvíjet a přizpůsobovat vozíček, aby co nejméně vadil :-).A nejen, že vznikl výrobek, který pomáhá a dává ještě větší význam slovům "pes nejlepší přítel člověka" , který ukazuje, že láska ke zvířeti nekončí s jeho užitkem ,ale vzniklo i krásné přátelství.

    Vzhledem k tomu, že se jedná o malý byznys, jsme oba zaměstnání a vozíčky vyrábíme dle objednávek po práci ve svém volném čase. Pro nás je to vlastně koníček s malým procentem zisku.

     V současné době již máme řadu zákazníku v Čechách, ale i v zahraničí – Slovensko, Řecko, Německo, Afrika.

     Plány do budoucna. Věnovat se výrobě a zdokonalování vozíků jak po konstrukční tak i estetické stránce (přídavné lyže, větší nabídka barevné škály aj.)

     Rozšířit sortiment nabízených pomůcek pro hendikepovaná zvířata, například  mnohonásobně použitelné pleny pro zadržení moči, zachytávač exkrementů, rehabilitační pomůcky,

jednoduchý a cenově dostupný trenažer nácviku chůze.

     Vizí naší firmy je rozšíření prodeje vozíčků do celé Evropy a vybudování malého rehabilitačního a poradenského centra pro hendikepovaná zvířata.  Vzhled k tomu, že ne existuje (nebo o ni nevíme) dotace na takový to projekt, je tento plán zatím jen v naších hlavách.

Děkujeme

 

 

 

 

 ........ a vozík byl na světě

 

 

 ...... vozík druhé generace

Aktuality

Napište nám!

Byli jste u nás spokojeni? Chcete se s námi podělit o své zkušenosti? Chcete získat více informací? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cennými podněty k neustálému zlepšování našich služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je nejlepší odměnou naší práce.
Celý článek

Vítejte na našem novém webu!

Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.
Celý článek